Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszym dniu świątecznym roku kościelnego. Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny, w którym w sposób szczególny nastawieni jesteśmy na kolejne przyjście naszego Mistrza i Pana: Jezusa Chrystusa. Raz już to przyjście miało miejsce, miało ono wymiar historyczny, kiedy Jezus przyjął ciało z Najświętszej Maryi Panny i za sprawą Ducha Świętego narodził się jako człowiek w Betlejem.
Drugie przyjście Jezusa, na które czekamy, będzie miało wymiar eschatologiczny – po raz drugi Chrystus przyjdzie przy końcu czasów, aby dokonać sądu nad światem. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale abyśmy z niegasnącymi światłami wiary i rozpasanymi biodrami, czekali na Pana.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę;
  • w środę – św. Mikołaja, biskupa; 
  • w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; 
  • w sobotę– św. Juan Diego.
 2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. W ciągu tygodnia będziemy w kaplicy odprawiali Msze św. roratnie o g. 10.00.
 3. Od przyszłej niedzieli w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Sebastian Połoński sdb. Serdecznie zapraszamy do udziału. Program rekolekcji wyłożony jest na fortepianie.
 4. W zakrystii można nabyć karty świąteczne ora kalendarze na 2024 rok; na fortepianie wyłożone są opłatki na stół bożonarodzenowy.
 5. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jana, będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 6. W najbliższą sobotę 9 grudnia katecheza dla dzieci i młodzieży z klas 1-8 w Nacka Gimnasium od g. 10.00.
 7. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jana.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 10. Pogrzeb:
  • + Anny Elżbiety Meijer l. 66 w czwartek 7 grudnia o g. 14.00 w Trons Kapell na Skogkyrkogården

Zostaw komentarz