Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszym dniu świątecznym roku kościelnego. Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny, w którym w sposób szczególny nastawieni jesteśmy na kolejne przyjście naszego Mistrza i Pana: Jezusa Chrystusa. Raz już to przyjście miało miejsce, miało ono wymiar historyczny, kiedy Jezus przyjął ciało z Najświętszej Maryi Panny i za sprawą Ducha Świętego narodził się jako człowiek w Betlejem.
Drugie przyjście Jezusa, na które czekamy, będzie miało wymiar eschatologiczny – po raz drugi Chrystus przyjdzie przy końcu czasów, aby dokonać sądu nad światem. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale abyśmy z niegasnącymi światłami wiary i rozpasanymi biodrami, czekali na Pana.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w środę – św. Andrzeja, Apostoła;
  • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. W ciągu tygodnia będziemy w kaplicy odprawiali Msze św. roratnie o g. 10.00.
 3. Od przyszłej niedzieli w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Grzegorz Stępniak sdb. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zobacz program rekolekcji.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, również spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o owocne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 6. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz