W dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy, ma podwójny charakter: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi.

Informujemy, że ze względu na sytuację związaną z pandemią do czasu złagodzenia restrykcji (8 osób), Msze święte niedzielne będą odprawiane w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy Södermannagatan 52, T – Skanstull,  o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00, oraz w dni powszednie o godzinie 10.00 i 18.00. W piątki Msze św. o godzinie 18.00 w kościele św. Jana.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła,
  • w czwartek św. Franciszka Ksawerego kapłana,
  • w piątek św. Barbarę dziewicę i męczennicę.
 2. Rozpoczynają się msze adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych tradycyjnych mszach, które w tym tygodniu będziemy sprawowali w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00. 
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, w kościele św. Jana, okazja do spowiedzi od godz. 17.00, o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz.18.00 Msza św. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich Rodziców.
 4. W sobotę –  pierwsza sobota miesiąca. O godz. 10.00 Msza św. w kaplicy wraz ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna – modlić się będziemy o ustąpienie epidemii corona wirusa. 
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. ministranci będą zbierali ofiary na oratorium Quo Vadis.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu można nabyć także kalendarze, kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny.
 7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń; błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz