Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu…Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

  1. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
  2. We wtorek 23 lutego w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji o g. 19.00.
  3. W środę 24 lutego od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca dla dzieci i młodzieży.
  4. W piątek po Mszy św. o g. 10.00 i 18.00 w kaplicy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  5. W niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
  7. Z dalsza informujemy, że Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się w czwartek 18 marca o g. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. W tym roku nie będzie jesiennej edycji Kursu, kolejna edycja będzie wiosną 2022 roku.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz