Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu…Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w sobotę – św. Kazimierza, królewicza.
 2. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kurs języka szwedzkiego.
 4. Dziś ministranci oraz harcerze udają się na ferie zimowe z ks. Pawłem i opiekunami, obejmijmy ich naszymi modlitwami.
 5. Od 27 lutego do 3 marca organizujemy w Oratorium „Quo Vadis” półkolonie (sportlov) dla dzieci. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Saktamentu; Msza św. o g. 18.30, tego dnia z racji ferii zimowych nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajenic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o głębokie i owocne przeżycie Wielkiego Postu.
 8. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 9. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz