W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć. Stajemy przed Bogiem obciążeni winą, bo przez grzech Adama jest w nas słabość i łatwo ulegamy pokusie. Przeprośmy za nasze winy, aby otrzymać przebaczenie i usprawiedliwienie dzięki Nowemu Adamowi — Chrystusowi, który przez swe posłuszeństwo uwalnia nas od winy.

  1. Dziś po Mszach św. w kościele św. Jakuba oraz w kaplicy modlimy się o pokój na Ukrainie (dziesiątek różańca).
  2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. W czwartek 10 marca w Polskiej Misji Katolickiej kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu.
  4. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  5. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. 
  6. Przypominamy że w piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Włodzimierzowi i Animatorom  za przygotowanie i przeprowadzenie półkolonii dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”.
  8. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku o g. 18.30.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz