Dwa tysiące lat temu nad Jordanem, Jan Chrzciciel wołał: „Przygotujcie drogę Panu…”, w ten sposób zapowiadał nadejście Mesjasza. I stało się coś niezwykłego, wielu ludzi zmieniło swoje życie tylko dlatego, że chcieli być blisko Boga, chcieli doświadczyć Jego obecności wtedy, kiedy miał przyjść.
Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Mikołaja, biskupa;
  • w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Dziś, w naszej Wspólnocie,  rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do następnej niedzieli. W przeżywaniu tych dni pomoże nam ks. Grzegorz Stępniak, salezjanin z Główczyc. Otaczajmy swoją modlitwą ks. Rekolekcjonistę i wszystkich nas, abyśmy dobrze przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia. Zobacz rozkład Rekolekcji.
 3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. Zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Apel Jasnogórski po Mszy św. o g. 12.00
 5. Msze św. Roratnie w katedrze na Medborgarplatsen w tygodniu o g. 18.30.
 6. Zapraszamy osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowe do Oratorium „Quo Vadis”we wtorek 20 grudnia na g. 11.00.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 oraz w Katedrze na Medborgarplatsen o g. 18.30 (poniedziałek – czwartek )  i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kościele św. Jakuba.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz