Dwa tysiące lat temu nad Jordanem, Jan Chrzciciel wołał: „Przygotujcie drogę Panu…”, w ten sposób zapowiadał nadejście Mesjasza. I stało się coś niezwykłego, wielu ludzi zmieniło swoje życie tylko dlatego, że chcieli być blisko Boga, chcieli doświadczyć Jego obecności wtedy, kiedy miał przyjść.
Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Mikołaja – biskupa;
  • we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. W ciągu tygodnia będziemy w kaplicy odprawiali msze św. roratnie o g. 18.00
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Paweł Żurawiński sdb, odbędą się w naszej wspólnocie od 10 do 12 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 6. Zapraszamy na adwentowy kiermasz polskich książek używanych, organizowany w lokalu OPON, Östermalmsgatan 75, T – Bana Stadion, dziś tj. 5 grudnia w godzinach od 10.00 do 15.00.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i  18.00. oraz w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz