Dwa tysiące lat temu nad Jordanem, Jan Chrzciciel wołał: „Przygotujcie drogę Panu…”, w ten sposób zapowiadał nadejście Mesjasza. I stało się coś niezwykłego, wielu ludzi zmieniło swoje życie tylko dlatego, że chcieli być blisko Boga, chcieli doświadczyć Jego obecności wtedy, kiedy miał przyjść.
Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie.

+ Hanna Teresa Siekierzycka, l. 90, we wtorek 12 grudnia o g. 11.00  na Solnej

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Damazego, papieża;
  • we wtorek – NMP z Guadalupe;
  • w środę – św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
  • w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Trwamy w Adwencia, czasie radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. W ciągu tygodnia będziemy w kościele św. Jana odprawiali Msze św. roratnie o g. 18.30.
 3. Od dziś w naszej wspólnocie rozpoczynamy przeżywanie Rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi ks. Sebastian Połoński sdb. Witamy ks. Sebastiana w naszej wspólnocie i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy do udziału. Program rekolekcji wyłożony jest na fortepianie.
 4. W zakrystii można nabyć karty świąteczne ora kalendarze na 2024 rok; na fortepianie wyłożone są opłatki na stół bożonarodzenowy. Za tydzień w niedzielę będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
 5. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś przed kościołem wspólnota Wojowników Maryi zbiera ofiary na świąteczne prezenty i inne potrzeby dla dzieci z gwałtów i ich matek z HIV w Afryce w domu prowadzonym przez siostry zakonne. Zachęcam do zainetresowania sie tą zbiórką i wsparcia potrzebujących.
 7. We wtorek 19 grudnia zapraszamy do Kaplicy na Mszę św. o g. 10.00, a po niej na wigilję dla starszych i samotnych w Oratorium „Quo Vadis”.
 8. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne o g. 18.30 w kościele św. Jana.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 10. Pogrzeb:
  • + Małgorzata Gołebiowska l. 51 we wtorek 12 grudnia o g. 9.00 w Parafii św. Rodziny w Brandbergen.
  • + Hanna Teresa Siekierzycka, l. 90, we wtorek 12 grudnia o g. 11.00  na Solnej

Zostaw komentarz