Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbiermy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Informujemy, że od dnia 3 grudnia kościół św. Jana jest zamknięty z powodu złego stanu technicznego oraz ryzyka obsypywania się murów wewnątrz kościoła. Kościół pozostanie zamknięty wstępnie do końca roku. Będziemy na bierząco informawać o sytuacji na naszej stronie internetowej.
 4. Z racji na panujące obostrzenia Rekolekcje Adwentowe w Polskiej Misji Katolickiej nie odbędą się.
 5. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 12 grudnia od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 6. We wtorek o g. 19.00 w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 7. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca dla dzieci i młodzieży.
 8. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 9. Msze św. w kaplicy w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz o g. 17.00, a także w tygodniu o g. 10.00 i 18.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Pogrzeb:

+ Nina Andersson l. 51 w piątek 11 grudnia o g. 14.00 w Heliga Korset Kapell na Skogkyrkogården

Zostaw komentarz