W pierwszą niedzielę Nowego Boku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte postanowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. W czwartek z racji uroczystości Objawienia Pańskiego; Msze św. o g. 10.00 w kaplicy oraz o g. 18.00 w kościele św. Stefana.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele św. Stefana, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00; po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich rodziców.
 6. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 8 stycznia od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 7. Rozpoczął się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 8. W zakrystii można nabyć świece jako pomoc Caritas dla Burundii.
 9. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i  18.00. oraz w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

One Comment

 1. Anna Kremky 31 grudnia, 2021

  Dobrze by było podać o którym tygodniu jest informacja: 1,2,3….
  Z Panem Bogiem

  Wyślij

Zostaw komentarz