Początek nowego roku to czas, w którym często podejmujemy postanowienia o zmianie swojego życia na lepsze. Świadomi własnych słabości, prośmy w tej Mszy świętej o pomoc Boga w wytrwałości i o siłę do wypełniania podjętych planów. Niech okres Bożego Narodzenia, kiedy uwielbiamy nowe życie, będzie sprzyjającym momentem do odrodzenia duchowego każdego z nas.

 1. W Roku Pańskim 2020 życzymy wszystkim obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Ona wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości, a także zdrowia i błogosławieństwa. Oby ten rok był czasem łaski
  i zbawienia oraz doświadczenia Bożej dobroci i ludzkiej życzliwości.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry Roku, ale co tłumaczy się również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Msze św. w kościele św. Jana o godz. 10.30 i 12.00
 3. Dziś po Mszach św., tradycyjnie jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zbieramy ofiary na utrzymanie oratorium Quo Vadis.
 4. Rozpoczął się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza
  na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 5. W sobotę, 11 stycznia –  katecheza dla dzieci i młodzieży wg rozkładu.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. I jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – Apel Jasnogórski.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 8. Zapowiedzi:

– Anna Jaworek i Justin Oscar Gainsford zam. Bromma. Zapowiedź II.