Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i  żaden człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata.

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika; w sobotę – św. Marka, ewangelistę.
  2. Dziś przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
  3. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza dziś na Msze św. w intencji Ofiarodawców i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie, które odprawione będą w kościele św. Jana o g. 10.30 oraz w kaplicy o g. 17.15.
  4. W związku z pandemią koronawirusa I Komunia Święta zaplanowana na 16 maja zostaje przeniesiona na sobotę 13 czerwca; pod warunkiem zniesienia państwowych restrykcji. Bliższe informacje u katechetów.
  5. Informacje nt. Sakramentu Bierzmowania w Polskiej Misji Katolickiej zostaną podane w najbliższym czasie.
  6. Katecheza pozostaje nadal odwołana.
  7. W dniach 20 – 24 kwietnia nie ma Mszy św w kaplicy Bożego Miłosierdzia z racji rekolekcji zakonnych księży pracujących w PMK.
  8. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00.
  9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.