Niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, zwycięstwa Miłości nad grzechem, w którym wciąż jesteśmy zanurzeni. Ofiara Chrystusa na drzewie krzyża uwalnia nas spod władzy złego ducha, jednoczy nas z Bogiem i gwarantuje wieczne zbawienie w Królestwie Niebieskim. By jednak móc w pełni skorzystać z owoców miłości Boga do człowieka, musimy przyjąć Jego zaproszenie, do nawrócenia i przemiany własnego życia. Wielki Post, który w Kościele obecnie przeżywamy jest dobrym czasem, aby poprzez post, modlitwę i jałmużnę odpowiedzieć pozytywnie na Boże zaproszenie.

  1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. W piątki Droga Krzyżowa w kaplicy  po Mszy św . o g. 10.00 i w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś, z racji drugiej niedzieli miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
  3. W miesiącu marcu przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Grzegorz Stępniak  sdb, odbędą się w naszej wspólnocie od 22 do 29 marca. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  5. We wtorek próba chóru Polskiej Misji Katolickiej w Oratorium „Quo Vadis” od g. 18.45. Serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę 14 marca katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w Oratorium „Quo Vadis” o g. 15.00.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia, a w sposób szczególny kobietom, które mają dziś swoje święto oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.