Niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, zwycięstwa Miłości nad grzechem, w którym wciąż jesteśmy zanurzeni. Ofiara Chrystusa na drzewie krzyża uwalnia nas spod władzy złego ducha, jednoczy nas z Bogiem i gwarantuje wieczne zbawienie w Królestwie Niebieskim. By jednak móc w pełni skorzystać z owoców miłości Boga do człowieka, musimy przyjąć Jego zaproszenie, do nawrócenia i przemiany własnego życia. Wielki Post, który w Kościele obecnie przeżywamy jest dobrym czasem, aby poprzez post, modlitwę i jałmużnę odpowiedzieć pozytywnie na Boże zaproszenie.

  1. Trwa Kurs Przedmałżeński, który odbywa się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
  2. W piątki w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 oraz w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W każdą niedzielę po Mszy św o g. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele św. Jana, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00, po Mszy św. nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  4. W dniach od 26 lutego do 1 marca organizujemy półkolonie dla dzieci w Oratorium Quo Vadis. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
  5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę misiąca po Mszach św. w kościele św. Jana będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
  6. Ks. Paweł wraz z ministrantami i harcerzami udał się na zimowisko do Hemsedal, prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.
  7. Z dalsza informujemy, że Rekolekcje Wielopostne w Polskiej Misji Katolickiej rozpoczną się w niedzielę 10 marca a wygłosi je ks. Dariusz Sztuk sdb.
  8. Ks. Marek Rubaj organizuje pielgrzymkę do Guadalupe i Meksyku w terminie 22.06 do 7.07.2024. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Marka w parafii w Märsta.
  9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
  10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz