Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.
Przynosimy tutaj przed ołtarz nasze życie często obarczone winą. Przeprośmy za grzechy, bo przybywa Chrystus, który je gładzi i czyni nas uczestnikami tajemnicy zbawienia świata.

 1. W tym tygodniu wspominamy: 
  • w środę – św. Antoniego, opata;
  • w czwartek – Święto Poświęcenia Katedry św. Eryka;
  • w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w sobotę – św. Sebastiana, męczennika.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.Serdecznie zapraszamy.
 3. Od czwartku 25 stycznia, w kaplicy rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński, który obejmuje 10 spotkań i odbywał się będzie w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
 4. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II serdecznie zaprasza dziś na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewnie kolęd, które odbędzie się w Oratorium „Quo Vadis” o godz. 14.00.
 5. Wspólnota Kościoła Domowego zaprasza małżeństwa sakramentalne na rekolekcje pt. „Historie miłosne w Biblii”. Rekolekcje odbędą się w dniach od 19 do 21 stycznia w Marielund. Mają one za zadanie polepszyć komunikację oraz miłość małżeńską.
 6. Chór PMK poszukuje nowych chórzystów ze wszystkich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych początkujących, a także doświadczonych. Informacje u p. Tomasza.
 7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 8. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz