Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.
Przynosimy tutaj przed ołtarz nasze życie często obarczone winą. Przeprośmy za grzechy, bo przybywa Chrystus, który je gładzi i czyni nas uczestnikami tajemnicy zbawienia świata.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, św. Agnieszkę, męczennicę; w piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Nawrócenie św. Pawła.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.
  3. Od soboty 18 stycznia rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.
  4. W sobotę 25 stycznia katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum zgodnie z rozkładem. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma katechezę w Oratorium „Quo Vadis” o g. 15.00.
  5. Polska Misja Katolicka w Sztokholmie organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela. Termin 25 kwietnia do 2 maja 2020 roku. Zapisy i informacje u ks. Pawła.
  6. Od najbliższego czwartku, rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński, który będzie się odbywał w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00, w kościele św. Jana w piątek o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  9. Pogrzeb:

+  Antoni Stepniak l. 94, 23 stycznia o g. 13.00 w Katolickiej Kaplicy na Solnej.