Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Sztuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość maże dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Będziemy .prosić w czasie tej niedzielnej Mszy św., aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków. Przeprośmy teraz Ojca wszelkiej radości, że nie zawsze potrafiliśmy cieszyć się Jego obecnością.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – NMP z Guadalupe;
  • we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
  • w środę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Dziś, w naszej Wspólnocie,  kończymy rekolekcje adwentowe. W przeżywaniu tych dni pomógł nam ks. Grzegorz Stępniak, salezjanin z Główczyc. Otaczamy swoją modlitwą ks. Rekolekcjonistę i wszystkich nas, abyśmy dobrze przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za piękny czas rekolekcji.
 3. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Jutro z racji dnia skupienia dla księży nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 10.00.
 5. Msze św. Roratnie w kaplicy w tygodniu o g. 10.00.
 6. Opłatki na stół wigilijny wyłożone są na fortepianie.
 7. Zapraszamy osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowe do Oratorium „Quo Vadis”we wtorek 20 grudnia na g. 11.00.
 8. Z dalsza informujemy, iż Msza św. w kościele św. Jakuba 24 grudnia tzw. Pasterka, zostanie odprawiona o g. 22.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i 18.00 oraz w piątek o g. 18.30 w kościele św. Jakuba  i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kościele św. Jakuba
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz