Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Sztuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość może dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Będziemy prosić w czasie tej niedzielnej Mszy św., aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków. Przeprośmy teraz Ojca wszelkiej radości, że nie zawsze potrafiliśmy cieszyć się Jego obecnością.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Łucji – dziewicę i męczennicę;
  • we wtorek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. W ciągu tygodnia będziemy w kaplicy odprawiali msze św. roratnie o g. 10.00
 3. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. Trwają Rekolekcje Adwentowe, które głosi ks. Paweł Żurawiński sdb. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 18 grudnia od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 6. Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych odbędzie się w Oratorium „Quo Vadis” 23 grudnia po Mszy św. o g. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne, a na fortepianie wyłożone są opłatki na stół wigilijny.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i  18.00. oraz w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz