Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Sztuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość maże dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Będziemy .prosić w czasie tej niedzielnej Mszy św., aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków. Przeprośmy teraz Ojca wszelkiej radości, że nie zawsze potrafiliśmy cieszyć się Jego obecnością.

  1. Trwamy w Adwencie, czasie radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. W ciągu tygodnia będziemy w kaplicy odprawiali Msze św. roratnie o g. 10.00.
  2. Od dziś w naszej wspólnocie kończymy przeżywanie Rekolekcji Adwentowych, które poprowadził ks. Sebastian Połoński sdb. Dziękujemy ks. Sebastianowi i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. 
  3. W zakrystii można nabyć karty świąteczne oraz kalendarze na 2024 rok; na fortepianie wyłożone są opłatki na stół bożonarodzeniowy. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
  4. We wtorek 19 grudnia zapraszamy do Kaplicy na Mszę św. o g. 10.00, a po niej na wigilię dla starszych i samotnych w Oratorium „Quo Vadis”.
  5. W niedzielę 24 grudnia IV Niedziela Adwentu oraz Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. do południa w kościele św. Jana normalnie o 9.00, 10.30 i 12.00. Jednym z elementów Wigilii Bożego Narodzenia jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Jednak centralnym wydarzeniem, do którego przygotowuje nas wieczerza wigilijna, będzie uroczysta Msza zwana Pasterką, rozpocznie się ona w kościele św. Jana o godz. 22.00. Serdecznie wszystkich na nią zapraszamy.
  6. W poniedziałek 25 grudnia, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w kościele św. Jana o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00.
  7. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msza św. wieczorna w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz