Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w piątek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski;
  • w sobotę – św. Jerzego, męczennika.
 2. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 3. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 24 kwietnia od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na egzaminie od g. 13.30 w Oratorium „Quo Vadis”. Na g. 17.00 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne do Oratorium „Quo Vadis”.
 4. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W zawiązku z pandemią i brakiem zmian w obostrzeniach Msze św. w przyszłą niedzielę będą sprawowane w Kaplicy, Oratorium „Quo Vadis” i kościele św. Stefana; w kościele św. Stefana obowiązują restrykcje , co do ilości wiernych na Eucharystii. 
 6. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 7. Trwa Kurs Przedmałżeński. Najbliższe spotkanie w czwartek 22 kwietnia o g. 18.30 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. W tym roku nie będzie jesiennej edycji Kursu, kolejna edycja będzie wiosną 2022 roku.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze,  składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz