Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski; 
  • we wtorek – św. Marka, ewangelistę;
  • w sobotę – św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę, doktora Kościoła i Patronkę Europy.
 2. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnazjum w sobotę 29 kwietnia od g. 10.00.
 3. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 4. W czwartek ks. Włodzimierz i ks. Kristian z grupą pielgrzymów udają się do Medjugorje obejmijmy ich naszymi modlitwami, wypraszając potrzebne łaski na pielgrzymim szlaku.
 5. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 6. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, a szczególnie ks. Markowi, który obchodzi swoje imieniny oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz