Eucharystia stanowi źródło i szczyt życia Kościoła oraz chrześcijaństwa. W tym roku, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad jej tajemnicą, liturgiczny okres Wielkanocy mówi do nas głośniej i mocniej o zbawczej Ofierze Chrystusa, która jest uobecniana w każdej Mszy Świętej.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora kościoła oraz patronkę Europy; w piątek – św. Józefa rzemieślnika; w sobotę – Uroczystość NMP Królowej Polski.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od g. 17.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.00. Tego dnia, również spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o wszelkie potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi, z tej racji przed Mszami św. w kaplicy, będziemy odmawiać Litanię Loretańską.
  4. W przyszłą niedzielę 3 maja, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
  5. Katecheza w Bromma Gimnazjum pozostaje nadal odwołana. Informacje na temat sakramentu bierzmowania zostaną podane w przyszłą niedzielę.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.15
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
  8. Pogrzeb:
    + Jan Matwiejew l. 64, we wtorek 28 kwietnia o g. 11.00 w Lilla Dalens Kapell.