Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w serca ludzkie. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Bóg w kierunku człowieka robi 99 kroków, ale jeden pozostawia nam.  Gdy nie stawiamy przeszkody i przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością rozświetlić całe nasze życie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Kazimierza, królewicza.
 2. Trwa Kurs Przedmałżeński, który odbywa się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
 3. W piątki w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 oraz w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W każdą niedzielę po Mszy św o g. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę mięsiąca po Mszach św. w kościele św. Jana zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 5. W dniach od 26 lutego do 1 marca odbyły się półkolonie dla dzieci w Oratorium Quo Vadis. Dziękujemy ks. Włodzimierzowi oraz opiekunom i wszystkim ofiarodawcom za wszelką pomoc i zaangażowanie.
 6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę mięsiąca po Mszy św. o g. 12.00 w kościele św. Jana Apel Jasnogórski.
 7. Ks. Paweł wraz z ministrantami i harcerzami wraca dziś z zimowiska w Hemsedal, prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo i szczęśliwy powrót.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielopostne w Polskiej Misji Katolickiej, a wygłosi je ks. Dariusz Sztuk sdb. Serdecznie zapraszamy. Rozkład rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
 9. Ks. Marek Rubaj organizuje pielgrzymkę do Guadalupe i Meksyku w terminie 22.06 do 7.07.2024. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Marka w parafii w Märsta.
 10. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz