Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Jest to święty czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim – nadprzyrodzonym. Dziś jest czas, by obudzić naszą wiarę… Wielki Post, to czas by przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Dekalogu, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuje je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny?

  1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kurs języka szwedzkiego.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  5. Rekolekcje Wielkopostne w Polskiej Misji Katolickiej odbędą się od 19 – 26 marca, a wygłosi je ks. Piotr Pączkowski – salezjanin pracujący w Bydgoszczy. Szczegółowy program Rekolekcji wyłożony jest na fortepianie.
  6. Ks. Paweł przebywa na urlopie do 18 marca, w bieżących sprawach Polskiej Misji Katolickiej proszę kontaktować się z ks. Markiem Zaborowskim.
  7. W miesiącu marcu przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, dobrodziejom i współpracownikom za pomoc w przeprowadzeniu kolonii dla ministrantów i harcerzy w Hemsedal.
  9. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
  10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz