Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w serca ludzkie. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Bóg w kierunku człowieka robi 99 kroków, ale jeden pozostawia nam.  Gdy nie stawiamy przeszkody i przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością rozświetlić całe nasze życie.

  1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. W piątki Droga Krzyżowa w kaplicy  po Mszy św . o g. 10.00 i w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W miesiącu marcu przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Rekolekcje Wielkopostne, które miały się odbyć w naszej wspólnocie od 22 do 29 marca. Zostają odwołane w związku z zamknięciem przez Polskę granic i niemożnością przybycia  Księdza Rekolekcjonisty.
  4. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Polskiej Misji Katolickiej na chwilę obecną pozostają bez zmian. Zachęcamy jednocześnie do modlitwy w intencji chorych na coronawirusa o łaskę zdrowia oraz o Bożą łaskę i zakończenie epidemii.
  5. Zgodnie z zaleceniami Księdza Kardynała Andersa Arboreliusa  ocd do odwołania nie podajemy sobie rąk podczas przekazania znaku pokoju oraz przyjmujemy komunię świętą na rękę; na chwilę obecną nie ma możliwości przyjmowania komunii świętej do ust.
  6. We wtorek próba chóru Polskiej Misji Katolickiej w Oratorium „Quo Vadis” od g. 18.45. Serdecznie zapraszamy.
  7. W sobotę 21 marca katecheza dla dzieci w Bromma Gimnazjum zgodnie z rozkładem od g. 10.00. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w Oratorium „Quo Vadis” o g. 15.00.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.