Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.
Często panują w nas ciemności grzechu. Nawróćmy się do Boga, przez żal za nasze winy, aby nad nami zabłysło Boże światło, które jaśnieje z tej ofiary i niesie jedność podzielonym i rozdartym przez grzech.

 1. W tym tygodniu wspominamy: 
  • w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
 2. Od czwartku 25 stycznia, w kaplicy rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński, który odbywał się będzie w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
 3. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszłą niedzielę 28 stycznia na Mszach św. w kościele św. Jana, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Josko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 5. Chór PMK poszukuje nowych chórzystów ze wszystkich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych początkujących, a także doświadczonych. Informacje u p. Tomasza.
 6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 7. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz