„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  Na zakończenie tygodnia poświęconego modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który jest fundamentem Kościoła Bożego. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek – Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • w środę – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
  • w piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 2. W przyszła niedzielę 30 stycznia na Mszach św. w kościele św. Jakuba, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosco założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 3. W tygodniu przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosco. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Od czwartku 27 stycznia w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy w czwartki na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu.
 5. Rozpoczął się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 6. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 8. Pogrzeb:
  • + Kruk Zygmunt l. 69 we wtorek 25 stycznia o g. 11.00 w katolickiej Kaplicy na Solnej
  • + Puchalska Danuta l. 77 w środę 26 stycznia o g. 11.00w katolickiej Kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz