Jesteśmy pielgrzymami na tym świecie. Bóg przypomina nam nieustannie, że ziemia do zamieszkania i wolność są dane człowiekowi po to, aby ciesząc się życiem, czcił swego Boga.
W naszym życiu sprawy kultu, tak wiele razy są spychane na margines ludzkiej egzystencji. Wielu tłumaczy się, że brak czasu na codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św., czy praktyki spowiedzi.
Wiemy, że i nasza wierność, w wyniku ludzkiej słabości, wygląda różnie, że czasem tracimy zdolność rozróżniania między dobrem a złem. Dlatego w duchu pokory i z sercem skruszonym stańmy przed Panem, abyśmy podczas tej Eucharystii, nie tylko oddali należny kult Bogu, ale zaprosili Go do naszego życia.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Bosko, kapłana.
  2. W przyszłą niedzielę 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego; tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. poświęcenie świec i gromnic. Jest to też, dzień kończący w tradycji Polskiej obchody Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia, również na Mszy św. o g. 12.00 będziemy obchodzili zewnętrzną Uroczystość św. Jana Bosko.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach św., tradycyjnie jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Oratorium „Quo Vadis”.
  4. Polska Misja Katolicka w Sztokholmie organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela. Termin 25 kwietnia do 2 maja 2020 roku. Zapisy i informacje u ks. Pawła.
  5. Rozpoczęliśmy Kurs Przedmałżeński, który będzie się odbywał w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00, w kościele św. Jana w piątek o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.