Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu „tak” i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przychodzi także dzisiaj do nas w tej Eucharystii, przyjmijmy z wiarą Jego słowo i Jego Ciało, przygotujmy nasze serce na przyjście Syna Bożego, Potomka Dawida, Syna Maryi i naszego brata.

  1. W sobotę 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Jednak centralnym wydarzeniem, do którego przygotowuje nas wieczerza wigilijna, będzie uroczysta Msza zwana Pasterką, rozpocznie się ona w kościele św. Jakuba o godz. 22.00. Serdecznie wszystkich na nią zapraszamy.
  2. W niedzielę, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w kościele św. Jakuba o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00.
  3. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
  4. Msze św. Roratnie w kaplicy w tygodniu o g. 18.00.
  5. Opłatki na stół wigilijny wyłożone są na fortepianie. Kalendarze na 2023 rok można nabyć w zakrystii.
  6. Zapraszamy osoby starsze i samotne na spotkanie opłatkowe do Oratorium „Quo Vadis”we wtorek 20 grudnia na g. 11.00.
  7. Przy wyjściu dostępny jest rozkład Mszy św. na czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok.
  8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i 18.00 oraz w piątek o g. 18.30 w kościele św. Jakuba i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 w kościele św. Jakuba.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz