​W tym ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności, nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj, na tej Eucharystii: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.

  1. W czwartek 23 grudnia w Oratorium „Quo Vadis” po Mszy św. o g. 10.00 odbędzie się wigilia dla osób starszych i samotnych. Serdecznie zapraszamy.
  2. W piątek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Jednak centralnym wydarzeniem, do którego przygotowuje nas wieczerza wigilijna, będzie uroczysta Msza zwana Pasterką, rozpocznie się ona w kościele św. Jakuba o godz. 22.00. Serdecznie wszystkich na nią zapraszamy.
  3. W sobotę, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w kościele św. Jakuba o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00.
  4. W przyszłą niedzielę 26 grudnia Obchodzić będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Msze św. w kościele św. Jakuba o g. 9.00 i 10.30. Nie ma Mszy św. o g. 12.00.
  5. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
  6. Przy ołtarzu można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Od wtorku dostępne będą również kalendarze na 2022 rok.
  7. Przy wyjściu dostępny jest rozkład Mszy św. na czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok.
  8. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
  9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz