Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu „tak” i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przychodzi także dzisiaj do nas w tej Eucharystii, przyjmijmy z wiarą Jego słowo i Jego Ciało, przygotujmy nasze serce na przyjście Syna Bożego, Potomka Dawida, Syna Maryi i naszego brata.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w sobotę – św. Szczepana, pierwszego męczennika.
 2. Msze św. Roratnie w kaplicy Bożego Miłosierdzia w tygodniu o g. 10.00.
 3. Trwamy w  Nowennie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. W czwartek, 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Jednak centralnym wydarzeniem, do którego przygotowuje nas wieczerza wigilijna, będzie Uroczysta Msza Św. zwana Pasterką, rozpocznie się ona w kaplicy oraz Oratorium „Quo Vadis” o godz. 21.00. Serdecznie na nią zapraszamy.
 5. W piątek, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i w sobotę 26 grudnia. Msze św. w kaplicy oraz w Oratorium „Quo Vadis” o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00.
 6. Podczas wszystkich Mszy św. w kaplicy oraz w Oratorium 24, 25 i 26 grudnia obowiązuje zasłanianie ust i nosa poprzez maseczki dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników eucharystii.
 7. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz kartki świąteczne.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 oraz o g. 18.00  i w niedziele w kaplicy oraz w Oratorium „Quo Vadis” o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz o g. 17.00.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, w sposób szczególny ks. Adamowi, który obchodzi swoje imieniny, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz