Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę. Wyznajmy przed Bogiem nasze winy i nawróćmy ślą do Chrystusa, Pasterza i Stróża naszych dusz.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Józefa robotnika;
  • we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę Uroczystość NMP Królowej Polski;
  • w czwartek – św. Floriana, męczennika;
  • w piątek – św. Dominika Savio, wyznawcy;
  • w sobotę – św. Filipa i św. Jakuba, Apostołów.
 2. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 3. ks. Włodzimierz i ks. Kristian z grupą pielgrzymów są Medjugorje obejmijmy ich naszymi modlitwami, wypraszając potrzebne łaski na pielgrzymim szlaku.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Saktamentu; Msza św. o g. 18.30, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajenic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się w intencji rodzin.
 5. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy będziemy odmawiać Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, a szczególnie ks. Markowi, który obchodzi swoje urodziny oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Mateusz Olszewski i Sylwia Panek, zam. Huddinge. Zapowiedź I
  • Abishek S. oraz Weronika K., zam. Sundbyberg. Zapowiedź I
 10. Pogrzeb:
  • Ryszard Piekut l. 72, środę 3 maja o g. 13.00 na Spånga kyrkogård.

Zostaw komentarz