Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary, w której uczestniczymy.
Odrzućmy uczynki ciemności, wyznajmy grzechy i przeprośmy Boga, aby powstać z martwych, a zajaśnieje nam Chrystus.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa;
  • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 2. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w Polskiej Misji Katolickiej, które potrwają do przyszłej niedzieli a wygłosi je ks. Piotr Pączkowski – salezjanin pracujący w Bydgoszczy, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy światła Ducha Świętego. Szczegółowy program Rekolekcji wyłożony jest na fortepianie.
 4. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kurs języka szwedzkiego.
 5. Przypominamy, że w piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w katedrze kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 7. W miesiącu marcu przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz