Nawrócenie, to proces który trwa przez całe życie. W nawróceniu Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie zawsze czyni ku nam pierwszy krok. Jego wola jest wolą pojednania, Jego miłosierdzie leży u podstaw działań człowieka, który chce na nowo wrócić do Boga i być z Nim. Każda Eucharystia jest to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata. Jezus umiera po to, abyśmy my mogli narodzić się do  życia, życia z Bogiem Ojcem w Królestwie Niebieskim.

  1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. W piątki Droga Krzyżowa w kaplicy po Mszy św . o g. 10.00 i w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania MNP. Msze św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00. Jest szczególny dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych oraz duchowej adopcji.
  3. W miesiącu marcu przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Rekolekcje Wielkopostne zostają odwołane w związku z zamknięciem przez Polskę granic i niemożnością przybycia Księdza Rekolekcjonisty.
  5. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Polskiej Misji Katolickiej na chwilę obecną pozostają bez zmian. Zachęcamy jednocześnie do modlitwy w intencji chorych na coronawirusa o łaskę zdrowia oraz o Bożą łaskę i zakończenie epidemii.
  6. Zgodnie z zaleceniami Księdza Kardynała Andersa Arboreliusa ocd katecheza w Polskiej Misji zostaje zawieszona do odwołania. Komunię św. wg. Nowych wytycznych można przyjmować do ust oraz na rękę.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  8. Zapowiedzi:
  • Paweł Korzeniewski i Agnieszka Joanna Hinz, zam.Linköping, Zapowiedź I