Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jedynym Panem naszego życia, naszych nocy i dni, naszych powstań i zaśnięć jest Ten, który ukształtował człowieka już w łonie matki.
Często człowiek planuje swoją przyszłość na własny „rachunek”, bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam nie potrzebny”- tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego;
  • w środę – św. Błażeja, biskupa i męczennika;
  • w piątek – św. Agatę, dziewice i męczennicę;
  • w sobotę – św. Pawła Mikki i towarzyszy, męczenników.
 2. We wtorek 2 lutego w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji o g. 19.00.
 3. We wtorek z racji Święta Ofiarowania Pańskiego Msze św., z obrzędem poświęcenia gromnic w kaplicy o g. 10.00 i 18.00.
 4. W środę 3 lutego od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca dla dzieci i młodzieży.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 6. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 6 lutego od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłąć za wszelkie ofiary.
 8. Msze św. w kaplicy i w Oratorium „Quo Vadis” w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 10. Pogrzeb:
  • + Blocho Czesław l. 86, w piątek 5 lutego o g. 11.00 na cmentarzu na Solnej.

Zostaw komentarz