Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
    • w czwartek – św. Andrzeja, Apostoła.
  2. Trwamy w miesiącu listopadzie, szczególnie poświęconym modlitwie za zmarłych. Z tej racji przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Od 10 do 17 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Sebastian Połoński sdb. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od. g. 17.00 oraz Adoracja Najświętszego Saktamentu; Msza św. o g. 18.00, tego dnia nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o głębokie przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa.
  6. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
  7. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia w ciągu tygodnia o g. 10.00 i 18.00; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jana. W niedziele w kościele św. Jana o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz