Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. Za grzechy i wykroczenia przeciw przyrzeczeniom złożonym na chrzcie przeprośmy teraz Chrystusa Pana.

  1. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. 
  2. W tym tygodniu wspominamy: w sobotę – św. Hilarego z Poitiers, biskupa i doktora Kościoła.
  3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  5. Od czwartku 25 stycznia, w kaplicy rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński, który obejmuje 10 spotkań i odbywał się będzie w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
  6. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II serdecznie zaprasza za tydzień 14 stycznia na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewnie kolęd, które odbędzie się w Oratorium „Quo Vadis” o godz. 14.00.
  7. Wspólnota Kościoła Domowego zaprasza małżeństwa sakramentalne na rekolekcje pt. „Historie miłosne w Biblii”. Rekolekcje odbędą się w dniach od 19 do 21 stycznia w Marielund. Mają one za zadanie polepszyć komunikację oraz miłość małżeńską.
  8. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
  9. Rozpoczął się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
  10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz