Pośród wielu rodzajów powołań jedno łączy nas wszystkich i nieważne ile mamy lat, pieniędzy czy grzechów. Jest to powołanie do świętości, które zapoczątkował w nas chrzest. Stając w prawdzie o sobie samych, wyrazmy nasz żal za to, że rezygnujemy z tego daru, sądząc, że świętość jest zarezerwowana jedynie dla nielicznych

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Antoniego, opata; w sobotę – Rocznica poświęcenia Katedry św. Eryka.
 2. Dziś w racji drugiej niedzieli miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 3. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza dziś o g. 18.00 na wspólny opłatek i śpiewanie kolęd w dużej sali katedralnej przy Katedrze św. Eryka,  ul. Folkungagatan 46.  T-bana Medborgarplatsen.
 4. We wtorek w Oratorium Quo Vadis próba chóru Polskiej Misji o g. 18.45. Serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 6. W niedzielę 26 stycznia Msze św. zgodnie z rozkładem, ale sprawowane będą w kościele św. Stefana przy Frejgatan, ponieważ w kościół św. Jana jest zajęty tego dnia.
 7. W niedzielę 2 lutego na Mszy św. w kościele św. Jana o g. 12.00, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 8. Polska Misja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela. Termin 25 kwietnia do 2 maja 2020. Zapisy i informacje u ks. Pawła.
 9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Pogrzeb:
  + Ewa Majerankowska, l. 92, 13 stycznia o g. 10.00  w Uppståndelse Kapellet na Skogskyrkogården.
 12. Zapowiedzi:
  – Anna Jaworek i Justin Oscar Gainsford zam. Bromma. Zapowiedz III