Monumentalną bramą wchodową do Wielkiego Tygodnia jest Niedziela Palmowa. Dzień ten jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. „Nazajutrz wielka rzesza, która była przyszła na święto, usłyszawszy, że Jezus idzie do Jeruzalem: nabrali gałęzi palmowych i wyszli na przeciwko Niemu, a wołali: Hosanna, błogosławiony, który idzie w imię Pańskie, Król Izraelski”. Smutny to triumf Jezusowy. Do uszu Jego dolatuje hosanna ludu wielbiącego Go i w proch korzącego się przed Królem swoim. Dziś Go wita Jerozolima jak Zbawcę, jutro, jak zbrodniarza odtrąci Jezusa.

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  2. W związku z rozporządzeniem Rządu Szwecji, iż z dniem 29 marca wchodzi ograniczenie ilości osób mogących przebywać w jednym miejscu do max. 50 osób. (Minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg, ogłosił, że każdy kto naruszy zakaz i nadal będzie organizował spotkania dla ponad 50 osób, ryzykuje grzywną lub więzieniem). W Mszach świętych w kościele św. Jana nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej osób niż wskazane w rozporządzeniu. Rozkład Mszy św. pozostaje w niezmienny. Proszę o wyrozumiałość i jednocześnie modlitwę za nas wszystkich oraz śledzenie państwowych rozporządzeń.
  3. Rozkład Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
  4. Msza św. w j. polskim odbywająca się w Katedrze o g. 17.00 zostaje przeniesiona do kaplicy Bożego Miłosierdzia na g. 17.15.
  5. Nie ma Mszy św. w Katedrze o g. 17.00 w Niedzielę Wielkanocną.
  6. Zachęcamy do modlitwy w intencji chorych na coronawirusa o łaskę zdrowia oraz o Bożą łaskę i zakończenie epidemii.
  7. Katecheza w Polskiej Misji zostaje zawieszona do odwołania.
    Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  8. Zapowiedzi: Paweł Korzeniewski i Agnieszka Joanna Hinz, zam. Linköping, Zapowiedź III