Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata. Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.
  2. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na Mszę św. w intencji Ofiarodawców i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie, która odprawiona będzie w kościele św. Jakuba o g. 10.30.
  3. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę 22 kwietnia o g. 15.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
  4. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
  5. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
  6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia, a szczególnie ks. Włodzimierzowi, który dziś obchodzi swoje urodziny, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  7. Pogrzeb:
    • + Tomasz Bogdan Stankiewicz l. 67 w poniedziałek 17 kwietnia o g. 10.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz