Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata. Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Marka, ewangelistę;
  • we wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski;
  • w piątek – św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora Kościoła.
 2. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na Mszę św. w intencji Ofiarodawców i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie, która odprawiona będzie w Katedrze św. Eryka o g. 15.30. Po Mszy św. spotkanie w dużej sali katedralnej.
 3. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 30 kwietnia od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 4. W dniach 29 kwietnia do 1 maja w Polskiej Misji Katolickiej odbędą się Rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się w niewolę miłości Chrystusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje poprowadzi o. Dariusz Galant z Kodnia. Informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W dniach 11 -21 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz