Chrystus na górze Tabor przemienił się wobec swych uczniów, ukazał im rąbek swojej chwały, aby umocnić ich wiarę. Dzisiaj, w święto Przemienienia Pańskiego, przychodzimy do świątyni, by przez udział w tej ofierze Zmartwychwstały Chrystus przemienił nasze serca, opromienił nas jasnością swej łaski, a kiedyś dał nam udział w swej chwale. Przeprośmy Boga za nasze grzechy, aby objawiło się w nas Boże światło i abyśmy przemienieni przez Chrystusa mogli kiedyś bez lęku oglądać Jego oblicze pełne chwały.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Dominika, kapłana; 
  • w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy;
  • w czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; 
  • w piątek – św. Klarę, dziewicę.
 2. Sierpień w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dlatego zadbajmy o trzeźwość w naszych rodzinach i módlmy się w intencji rodzin dotkniętych nałogiem pijaństwa.
 3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. W kościele św. Jakuba zbieramy ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W miesiącu sierpniu ks. Marek zastępuje ks. Pawła w Polskiej Misji Katolickiej w bierzących sprawach, w tym czasie ks. Paweł zastępuje ks. Zdzisława w parafii Fittja.
 6. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 7. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz