W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę.

Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie rodziny, aby mimo różnych trudności, rodzina zawsze była Bogiem silna. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Świętych Młodzianków z Betlejem;
  • w sobotę – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, kapłana – biskupów i doktorów Kościoła.
 2. Dziś, w niedzielę św. Rodziny, msze św. w kaplicy oraz Oratorium „Quo Vadis” o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.00
 3. W czwartek, 31 grudnia ostatni dzień starego roku, w kaplicy o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok.
 4. 1 stycznia będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w kaplicy oraz Oratorium „Quo Vadis” o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.00
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o błogosławieństwo Boże dla naszej wspólnoty w Nowym 2021 Roku.
 6. Msze św. w kaplicy w tygodniu o g. 10.00 i 18.00. Wyjątkiem jest czwartek i piątek, kiedy to Msze św. są wg. rozkładu podanego powyżej.
 7. Po świętach rozpocznie się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.

Zostaw komentarz