Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.  

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; 
  • we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; 
  • w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszyśw. o g. 12.00 Procesja eucharystyczna.
 4. W czerwcu przed Mszami świętymi w kaplicy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00, w tym czasie nie ma, również Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 7. W dniach 13-17 czerwca organizujemy półkolonie letnie dla dzieci w Quo Vadis. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz