​Tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje jedności w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym. Wiele byśmy pewnie zyskali i zrobili, gdybyśmy usunęli z naszego życia podziały, które są spowodowane brakiem miłości, bo liczą się tylko nasze pragnienia i wygórowane często ambicje. Zamiast budować – rujnujemy; zamiast dawać pokój – wprowadzamy rozłam. To wszystko jest wynikiem braku miłości. Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela”, jak usłyszymy za chwilę w kolekcie, tylko dlatego abyśmy zrozumieli ekonomię Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina – podkreślał to często sługa Boży Jan Paweł II.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Świętych zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wsparcie.
 3. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 4. W dniach 12 -16 czerwca organizujemy półkolonie letnie dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Po Mszy św. o g. 12.00 uroczysta procesja eucharystyczna, chętnych do pomocy przy procesji serdecznie zapraszamy; również na Mszy św. o g. 12.00 będziemy dziękować Bogu za 25 sakramentu kapłaństwa ks. Włodzimierza.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do NSPJ. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W imieniu „Polonia Falkon” zapraszamy na Piknik Polonijny w niedzielę 11 czerwca od g. 16.00 na boisku sportowym Vårbergs. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą również rozgrywane mecze piłkarskie.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz