Tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje jedności w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym. Wiele byśmy pewnie zyskali i zrobili, gdybyśmy usunęli z naszego życia podziały, które są spowodowane brakiem miłości, bo liczą się tylko nasze pragnienia i wygórowane często ambicje. Zamiast budować – rujnujemy; zamiast dawać pokój – wprowadzamy rozłam. To wszystko jest wynikiem braku miłości. Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela”, jak usłyszymy w kolekcie, tylko dlatego abyśmy zrozumieli ekonomię Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina.

 1. Dziś celebrujemy Niedzielę Trójcy Świętej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę, królową; w sobotę – św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła.
 3. W miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15 (niedziela).
 4. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 odmawiamy Litanię do NSPJ.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Po Mszy św. o g. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem.
 7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Mikołaj Jacek Stachurski i Martyna Kajurek zamieszkali w . Zapowiedz II.
  • Tomasz Zbigniew Kuczyński i Grażyna Anna Gąsienica- Lazi, zam. w Bandhagen. Zapowiedz I
 10. Pogrzeb:
  • + Zofia Ekholm, l. 84 w poniedziałek 8 czerwca o g. 11.45 w Uppståndelsekapellet
  • + Danuta Jeżyna, l. 58 w piątek 12 czerwca o g. 11.00 w Katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz