Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości.  W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu… Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Kazimierza, królewicza.
 2. Dziś przeżywamy pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. W piątki Droga Krzyżowa w kaplicy  po Mszy św . o g. 10.00 i w kościele św. Jana po Mszy św. O g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od g. 17.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.00. Tego dnia, również spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o owocne przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.
 5. Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Grzegorz Stępniak  sdb, odbędą się w naszej wspólnocie od 22 do 29 marca. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 6. We wtorek próba chóru Polskiej Misji Katolickiej w Oratorium „Quo Vadis” od g. 18.45. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę 7 marca katecheza dla dzieci w Bromma gimnazjum zgodnie z rozkładem. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania nie ma katechezy tego dnia.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 9. Zapowiedzi:
  – Agnieszka Krzysztofiak i Jakub Kielczewski, zam. Spånga, Zapowiedź III.