Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła; 
  • w środę – św. Jadwigę, królową; 
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Wiecznego i Najwyższego Kapłana;
  • w sobotę – św. Barnabę, Apostoła.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o g. 12.00 Sakrament Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ks. Abp Henryk Józef Nowacki.
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00, w tym czasie nie ma, również Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 7. Klub piłkarski Polonia Falcons serdecznie zaprasza na Piknik Polonijny. Odbędzie się dziś od g. 16.00 na boisku sportowym Åkershov BP.
 8. W dniach 13-17 czerwca organizujemy półkolonie letnie dla dzieci w Quo Vadis. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz