Gromadzi nas miłość Boża, przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości. Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”. Dlatego z wiarą przychodzimy tutaj do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Maryję Wspomożycielkę Wiernych oraz Matkę Kościoła;
  • w środę – św. Filipa Nereusza, kapłana;
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – św. Urszulę Leduchowską, dziewicę.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. We wtorek w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej o g. 19.00.
 4. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 5. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy..
 6. Zakończenie katechezy dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 29 maja od g. 11.00.
 7. Trwamy miesiącu maju, w sposób szczególny poświęconym Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Z dalsza informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 9. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, a szczególnie wszystkim mamom, które obchodzą swoje święto, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Zapowiedzi:
  • Paweł Michał Szaławiński i Marta Agnieszka Samoraj, zamieszkali Johanneshov. Zapowiedź III
  • Dagmara Sosnowska i Grzegorz Pytlik, zamieszkali Grödinge. Zapowiedź II

Zostaw komentarz